Fotografování mě baví již od mládí.

FOTO galerie

 

Domů
Bettynka
Dominik
Horní Polubný
Příroda
Z cest
FOTO shop

 

 

 

 Mé fotografování

 

FOTO shop

Vltavín - aukce

V poslední době se snažím najít více času pro tento svůj nejspíš největší koníček a rád bych se s Vámi na těchto stránkách o některé z mých snímků podělil. Snad Vás potěší stejně jako mne, když jsem je pořizoval, nebo když si je později prohlížím a připomínám.  

Pokud nebudu počítat takové to dětské focení, tak mé vážnější seznamování s fotografováním začalo kolem roku 1980. Na dlouho dobu 24 let se stalo i součástí mé práce. Teď je to můj největší koníček.

Můj první fotoaparát byla ruská zrcadlovka (jasně, že tenkrát na kinofilm) Zenit. Později jsem používal aparáty Nikon a oblíbenou Minoltu s datovací stěnou a ultrarychlým převinem.

S přechodem na digitální fotografii jsem změnil i značku a to na Olympus, které jsem zůstal pro všechny vlastnosti jejích přístrojů, které mně plně vyhovují, věrný dodnes. Od prvního Olympusu C-730 Ultra Zoom s 10x optickým zoomem až k digitální zrcadlovce Olympus E-300 a sadě objektivů Zuiko Digital. Využívám při cestách i lehčí a menší nový Olympus SP-570 Ultra Zoom s 18x optickým zoomem, stabilizátorem obrazu, atd.

V současné době můžete spatřit některé mé práce v Galerii Vltavín a čas od času jsou nabízeny i k prodeji, především na aukcích uměleckých děl. I na těchto stránkách bude možnost si na samostatné stránce fotografie vybrat i objednat. 

 

Miluji hory,  Takže ve fotogalerii "Hory" pohledy na hory české i cizí.

 

Kytičky, je to nádhera ta obrovská a nepřeberná spousta barev, odstínů, světlo i stín

Ve fotogalerii "Květy" jsou záběry z české krajiny - okolí Prahy, Kořenovsko a Jizerky a tak různě.

 

V galerii "Detaily" nejde o makrofotografii, ale o pohledy zblízka, které člověku často uniknou a je to škoda.

Podívejte se a nezapomeňte, že aby člověk viděl, je třeba mít nejen odstup a vidět z nadhledu, ale také přijít blíž a vnímat detaily. A to platí i o životě.

 

"Portét" - v lidské tváři je napsané vše. Jen umět číst.

V této galerii jsou fotky lidí mně blízkých, ale i zcela neznámých. Ale každá něco říká ...

 

Pokud někde nacházím sílu, tak u mé rodiny a pak v přírodě. Těší mě její barvy, její nálady, její proměnlivost i stálost. Těší mě ji zachycovat. Malovat neumím, nikdy mi to něšlo, Ale o své pocity a radost, kterou mi příroda dává, se chci s Vámi podělit.

Proto mám pro Vás galerii "Příroda".

 I ve městech je moc co vidět, takže alespoň pár vybraných obrázků. Určitě bych jich našel mnohem více, ale nevím, jestli byste vydrželi.

 

 

Stromy. Ty mám snad ze všeho nejraději. Je to pro mě věčný námět, stovky možných pohledů, energie dřeva, ...

Fotím stromy ne polích, v lesích, parcích, na horách, v Čechách, Turecku, na Rhodosu, Chorvatsku, ... v zimě, v létě, na jaře i na podzim. A ty podzimní barvy listí, ta krásná jarní zeleň, ta bílá zimní zasněnost ... Proto je tu fotogalerie "Stromy"

 

 

Domů | Osobní | Zájmy | FOTO galerie | Insia Garant PWP | Pojištění | Pojištění psa | Oblíbené odkazy | Kontakty

Tento server byl naposledy aktualizován dne 15. 06. 2009